Вебінар “Кар’єра в медицині: досвід українського лікаря в США”

Дивіться запис мого вебінару для українських студентів-медиків та молодих лікарів. В ньому я розповідаю історію своєї кар’єри та ділюся поглядом на встановлення та досягнення цілей в медичній практиці. У дописі під відео я відповідаю на запитання учасників та даю посилання на ресурси з презентації та на всі слайди.

Як американські хірурги отримують доступ до операційної

Однією з проблем приватної хірургічної практики в Україні є складність з доступом до операційної кімнати та післяопераційних палат. Дозвольте коротко описати, як це організовано у Сполучених Штатах.

Зарплата американських лікарів — як вона розраховується?

Лікарські зарплати є болючою темою, про яку українським лікарям доводиться думати щодня. На відміну від українських колег, у медицині США не існує поняття “ставки”. У цьому дописі я не наводитиму цифр, але хочу розповісти, яким чином розраховується зарплата американських лікарів. Її розмір у різних спеціальностях можна легко знайти в інтернеті, наприклад, тут.

Інтерв’ю для блогу Мама-педіатр

Нещодавно мені випала можливість відповідати на запитання Ганни Шевельової, українського лікаря, яка веде блог “Мама-педіатр”. Оригінал розмови можна знайти за цим посиланням. Дякую Ганні за розмову та дозвіл розмістити копію тут.

Screen Shot 2015-07-21 at 9.08.10 AM

Особливості наукового процесу в США

Структура наукового процесу у США має багато відмінностей від Україні. Наведу тут лише три: (1) етичне та гуманне ставлення до об’єкту досліджень, (2) повага до співавторів та (3) процес рецензування статей.

Моє перше відео: американська клініка

Всім привіт!
Прошу подивитися моє перше відео, в якому я розповідаю та показую своє робоче місце – амбулаторну клініку. Більше інформації про функціонування хірургічної клініки у Штатах – за цим посиланням.
Буду вдячний за коментарі.

Якщо вам подобаються мої дописи, будь ласка, підписуйтеся на розсилку у правому верхньому кутку.

Хто керує американською медициною

В Україні у керма охорони здоров’я завжди традиційно стояли лікарі. Але чи є лікарська освіта справді необхідною або навіть адекватною для цієї задачі? Яким чином це здійснюється у Сполучених Штатах?

Inside Combat Rescue – Повітряна Евакуація

Американський документальний серіал про роботу PJ’s (ParaRescue) – спеціального підрозділу військово-повітряних сил Сполучених Штатів, що покликаний рятувати з поля бою поранених солдатів.

Друзі, деякі відео, що я розміщую на блозі, не відображаються поза Штатами. Я можу про те дізнатися, лише якщо ви мені повідомите. Коли таке трапляється, будь ласка, залиште коментар або напишіть мені на емайл sergiy@drnesterenko.com.
Дякую!

Американська медицина очима українського лікаря

Днями друг попросив описати враження від роботи: “Я читаю твій блог, але ти пишеш про загальні речі. Мені цікаво, як тобі самому працюється.
Інша людина питає: “Хочу йти вашим шляхом. Скажіть відверто: чи ви задоволені?”.
Разом з тим, тишком-нишком минуло шість місяців від початку моєї власної хірургічної практики. Отже, можу не лише поділитися враженнями, а і зробити деякі висновки.

Підтримання кваліфікації американськими лікарями: ліцензія, сертифікація та післядипломна освіта

Медична освіта не має закінчуватися разом з отриманням диплому. Лікар мусить підвищувати кваліфікацію протягом усього життя, а добре організована система — цьому сприяти. Яким чином це працює у США?